Przejdź do treści

Podologia Wadowice – Paulina Kamińska

USŁUGI

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

Podolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad odnośnie stanu zdrowia i problemu, z którym przyszedł. Dobranie terapii podologicznej i odpowiednich preparatów.

KLAMRA ORTONYKSYJNA

Założenie drutowej klamry ortonyksyjnej w celu korekty wzrostu paznokcia. Podczas zabiegu dobierany jest rodzaj klamry. Wskazania do zabiegu: wrastający, wkrecający paznokieć, chorobowe zmiany kształtu paznokcia po urazach, po leczeniu grzybicy, prewencyjne działania wzrastania.

PEDICURE LECZNICZY PODOLOGICZNY

Zabieg mający na celu poprawę kondycji stóp, obejmuje opracowanie podeszwy wraz z fizjologicznymi zrogowaceniami oraz opracowanie wałów paznokciowych, skrócenie paznokci. Regularne zabiegi podologiczne to niezwykle ważna profiliktyka w obrębie stóp.

PEDICURE KOSMETYCZNY

Pedicure kosmetyczny wykonywany jest jedynie na zdrowych stopach , bez żadnych zmian patologicznych . Jego celem jest nadanie skórze i paznokciom estetycznego wyglądu. Jest to przede wszystkim skracanie paznokci, opracowanie skórek, złuszczenie i nawilżenie skóry stóp.

USUWANIE HIPERKERATOZ - MODZELE I ODCISKI

Do przyczyn powstawania hiperkeratoz zaliczamy: deformacje stóp, niewłaściwe obuwie, nadwagę, stały punktowy nacisk, czynniki genetyczne. Zabieg polega na usunięciu znacznie pogrubionej i nagromadzonej tkanki rogowej w jednym miejscu. Do hiperkeratoz zaliczamy : MODZELE I ODCISKI.

LECZENIE PĘKAJĄCYCH PIĘT

Przyczyną tego problemu są między innymi: deformacje stóp, zbyt duże obciążenie stóp, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, rogowiec, zmiany endokrynologiczne, nieodpowiednie nawilżenie skóry. Podczas zabiegu opracowany jest nadmiar zrogowacenia, wyczyszczenie krawędzi pęknięć i nałożenie odpowiednich preparatów.

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH

Do usunięcia brodawek stosuje się opracowanie zmiany, a następnie dobranie odpowiednich preparatów leczniczych. Dodatkową metodą jest elektrokoagulacja, zabieg z wykorzystaniem prądu elektrycznego, który ścina białko. Najczęściej niezbędne jest wykonanie serii zabiegów.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Czasowe rozwiązanie po urazach mechanicznych, problemach genetycznych. Po oczyszczeniu chorobowych fragmentów paznokcia powstały ubytek można zrekonstruować. Oczywiście podolog decyduje czy stan paznokcia jest odpowiedni do rekonstrukcji czy kwalifikuje się pierwsze do etapu leczenia.

PIELĘGNACJA STOPY CUKRZYCOWEJ

Każda zmiana na stopie cukrzyka jest potencjalnie niebezpieczna! dlatego żadna z nich nawet najmniejsza nie może zostać zbagatelizowana. Podolog oceni stan stóp, wdroży odpowiedni plan leczenia oraz udzieli Ci wsparcia i wiedzy. Regularna pielęgnacja stopy cukrzycowej jest bardzo ważna, aby uniknąć niepotrzebnych powikłań.

OBCIĘCIE I OPRACOWANIE PAZNOKCI CHOROBOWYCH ORAZ ZDROWYCH

W zależności od stanu paznokci zostają one obcięte i opracowane. Jeżeli jest konieczność ustalana jest terpia leczenia. Opracowanie grubych paznokci – rogowiec,

PAZNOKCIE ZMIENIONE CHOROBOWO

Paznokcie mogą zmienić barwę, kształt, i grubość. Po ocenie stanu paznokcia następuje oczyszczenie zmienionych chorobowo fragmentów oraz łożyska. Ustalana jest dalsza terapia.

Przed pierwszą wizytą

Warto się odpowiednio przygotować, aby wizyta była sprawna i efektywna.

  •  Przemyśl co dokładnie Cię boli i jakie pytania chcesz zadać podologowi
  •  Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe poinfomuj o tym
  •  Przyjdz w butach, w których często chodzisz
  •  Nie poddawaj swoich stóp żadnym zabiegom pielęgnacyjnym przed wizytą, aby lepiej zdiagnozować przyczynę